Warsztaty online

COMIESIĘCZNE MINI-WARSZTATY ONLINE

Najbliższy Mini Warsztat Online odbędzie się w październiku. Wkrótce podam informacje. Jeśli chcesz otrzymać maila w tej sprawie pozostaw kontakt do siebie tutaj:
INFORMACJE O WSPARCIU

* * *

NAGRANIA Z MINI-WARSZTATÓW

Na chwilę obecną są dostępne do kupienia poniższe nagrania:

opór (edycja I, 2 godziny) – styczeń 2020 – 25 Euro
opór (edycja II, 2 godziny) – luty 2020 – 25 Euro
Cena za obie edycje zakupione razem wynosi 40 Euro. Część teoretyczna w obu edycjach oparta jest na tym samym materiale, natomiast część zawierająca pytania uczestników
i odpowiedzi na nie, jest inna.

strach (I edycja, 2 godziny) – marzec 2020 – 25 Euro
strach (II edycja, 2 godziny) – kwiecień 2020 – 25 Euro
Cena za obie edycje zakupione razem wynosi 40 Euro. Część teoretyczna w obu edycjach oparta jest na tym samym materiale, natomiast część zawierająca pytania uczestników
i odpowiedzi na nie, jest inna.

poczucie winy (2 godziny) – maj 2020 – 25 Euro

odpowiedzialność (2 godziny) – czerwiec 2020 – 25 Euro

toksyczny wstyd (3-części, 3 x 2 godziny) – lipiec i sierpień 2020 – 65 Euro

praca z cieniem (2 godziny) – sierpień 2020 – 25 Euro

proces żałoby (2 części, 2 x 2 godziny) – wrzesień 2020 – 40 Euro

Zakupując dane nagranie otrzymujesz je w formacie video i audio, z tym, że część zawierająca interakcję z uczestnikami jest wyłącznie w formacie audio.

W celu zakupienia nagrania skontaktuj się z Grzegorzem pod adresem e-mail:
info@szpilkaholistic.com

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych mini-warsztatów.

OPÓR

– Wiem co mam robić, a tego nie robię, no nie mogę się zmusić…
– Już dawno powinnam/powinienem, ale nie mogę się do tego zabrać…
– Wiem, że powinnam/powinienem już tego nie robić, a robię…
– Już byłam/byłem tak blisko, ale się wycofałam/wycofałem…

Te zdania wskazują na pewien wewnętrzny opór, a uczucie, którego się wtedy doświadcza często jest opisywane jak próba wyjścia z portu przy zarzuconej kotwicy albo jak jazda przez życie na hamulcu ręcznym. Od dzieciństwa jesteśmy uczeni i zachęcani do tego, by z oporem walczyć, by się zmuszać. A co gdyby w niego zajrzeć? Szczególnie wtedy, gdy chcemy dokonać dużych zmian, gdy chcemy sięgnąć po więcej, gdy chcemy zacząć robić coś, czego wcześniej nie robiliśmy, opór wtedy jest większy niż kiedykolwiek i wyciąga na powierzchnię to, co wcześniej siedziało na samym dnie naszej podświadomości.

Z nagrania tego mini-warsztatu dowiesz się, dlaczego tak niezmiernie ważne jest wsłuchanie się w swój opór i rozkodowanie informacji, z którymi przychodzi, skąd opór się bierze, dlaczego, o czym informuje i jak do niego podchodzić, by uwalniać siebie z nieuświadomionych ograniczeń i schematów, które są już nieaktualne, a z których podświadomie operujesz.

STRACH

Jest naszym nieodłącznym towarzyszem życia. Potrafi bardzo zblokować, zatrzymać, cofnąć do wyuczonych zachowań. Wpływa na ciało fizyczne, paraliżuje je, skraca oddech. W procesie powrotu do siebie jest jedną z tych emocji, na które często trafimy, ma to swoje powody.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się o czym strach informuje, z czym kontaktuje i jak z nim pracować, by zamiast blokować, stał się sprzymierzeńcem w odzyskiwaniu siebie i odbudowywaniu bezpiecznej wewnętrznej więzi.

POCZUCIE WINY

Jesteśmy go uczeni bardzo wcześnie, a przez to ma ono ogromny wpływ na rozwój naszego ja, naszej tożsamości. Jego celem jest podporządkowywanie dzieci przez dorosłych, blokuje więc proces indywidualizacji, wymusza uległość i poddaństwo. Wstrzymuje działanie, samodzielne myślenie, kwestionowanie, spontaniczność. Stale powtarzane, staje się naszym wewnętrznym policjantem.

Z nagrania tego mini-warsztatu dowiesz się jak je demaskować i rozpracowywać, by wyzwolić się z uwikłania w nim i dzięki temu odzyskać własną godność, suwerenność i sprawczość.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

– Czy łapiesz się na tym, że znowu zrobiłaś/eś coś za kogoś?
– Czy ponownie dałaś/dałeś się wkręcić w nieswoje sprawy?
– Czy często wszystko spada na Twoje barki?
– Czy łapiesz się na tym, że ciągle kogoś ratujesz?
– Czy masz problem z wzięciem odpowiedzialności za swoje życie, swoje sprawy?
– Czy stanowi dla Ciebie trudność skupienie się na swoim życiu, planach, marzeniach?

Z nagrania tego mini-warsztatu dowiesz się, dlaczego bierzesz odpowiedzialność za innych, jakie mechanizmy za tym stoją oraz jak przestać to robić. Dowiesz się również, dlaczego nie bierzesz odpowiedzialności za swoje życie i jak zacząć to robić.

TOKSYCZNY WSTYD

Toksyczny wstyd jest jak wirus komputerowy, niszczycielskie oprogramowanie, które przychodzi z zewnątrz i przejmuje kontrolę nad człowiekiem od środka. Pod wpływem toksycznego wstydu odcinamy się od swojego rdzenia i stopniowo zapominamy kim tak naprawdę jesteśmy. Co gorsza, zaczynamy ten wirus nieświadomie przekazywać dalej. Z czasem zatruwa nas i nasze relacje.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak go rozpoznawać, jak go dezaktywować i jak rozpracowując go zwracać sobie swój własny potencjał i wrodzoną naturę, skorzystaj z nagrania tego mini-warsztatu, który odbył się w trzech częściach. W części pierwszej otrzymasz ponadto konkretne zadanie, na tyle małe, byś mógł/mogła znaleźć na nie przestrzeń w swoim życiu, a na tyle istotne, by wyrobiło w Tobie nowe podejście w stosunku do siebie. Kolejne dwie części zawierają mnóstwo różnorodnych pytań uczestników, które pomogą Tobie rozwikłać Twoje własne niejasności i zbliżą Cię do siebie.   

PRACA Z CIENIEM

Samo sformułowanie „cień” ma w sobie pewną tajemniczość i często jest określane jako coś negatywnego, jako ta zła, negatywna część nas, którą powinniśmy zmienić, trzymać w ryzach. Nic bardziej mylnego. Cień w wielkim skrócie to zbiór aspektów nas samych, które są dla nas obce, ponieważ musieliśmy je wystawić za drzwi naszego wewnętrznego domu. Dopóki ich świadomie nie rozpoznamy i nie zintegrujemy, będą się o sobie przypominać poprzez trudności w relacjach, poprzez nieudaną pracę, problemy ze zdrowiem, poprzez blokady w ucieleśnianiu swojego własnego potencjału.

O tym jak rozpoznawać swój cień, jak odzyskiwać i integrować to, co jest w nim schowane, by zwrócić sobie pełnię siebie, swoją wewnętrzną moc i dary, z których dotąd nie korzystałaś/nie korzystałeś, dowiesz się z nagrania tego mini-warsztatu.

PROCES ŻAŁOBY

Dla większości z nas oczywistym jest to, że kiedy umiera ktoś bliski, potrzeba czasu, czasu żałoby, by się z tym pogodzić. Ale są takie rodzaje żałoby, które są w naszym społeczeństwie traktowane po macoszemu np. utrata dziecka nienarodzonego, utrata ukochanego zwierzęcia, koniec relacji partnerskiej czy przyjaźni, wyprowadzka do innego miejsca, utrata pracy, która była dla nas ważna. Pozostajemy wtedy często sami ze swoimi przeżyciami i nie dostajemy potrzebnego zrozumienia i empatii od bliższego i dalszego otoczenia. Bo przecież można zajść w kolejną ciążę, bo to tylko pies/kot, bo jak nie ten partner to następny, bo w sumie to dobrze, że to się skończyło, bo jak nie ta przyjaciółka, to będzie inna, bo w innym miejscu będzie Ci lepiej, a pracę też sobie znajdziesz. Również w kręgach tzw. duchowych też często nie możemy liczyć wtedy na wsparcie, bo przecież nie ma co się przywiązywać. Pod presją otoczenia robimy więc wszystko, by się otrząsnąć, ogarnąć i nie rozpaczać. Tylko, że wtedy tracimy szansę na kontakt z obszarami siebie, do których żałoba nas zaprasza, a które czekają na integrację.

Z nagrania tego mini-warsztatu dowiesz się jak wspierać siebie w czasie żałoby, jak w ogóle ją rozpoznać, bo często sami nie jesteśmy jej świadomi, jakie symptomy może przybierać, w jakie etapy nas zabiera i dlaczego tak istotne jest, by przeżyć ją z szacunkiem dla niej, by zrobić na nią przestrzeń w sobie i w swoim życiu.