PROCESowanie eMOCji – warsztaty online

Zapraszam na czerwcową edycję warsztatów online PROCESowanie eMOCji, na których uczę jak poprzez wsłuchiwanie się w emocje i ciało budować relację z dzieckiem wewnętrznym i jak dzięki temu odzyskać głęboki kontakt ze sobą. Na warsztatach tych dzielę się moim Szpilkowym podejściem oraz „Podwójną spiralą” – moim sposobem procesowania emocji i triggerów (reakcji emocjonalnych). Pokazuję jak za pomocą tego procesowania nie tylko skutecznie wspierać się, gdy pojawiają się emocje, trudności czy wyzwania w życiu, ale również jak stosując go wobec tego, co pochodzi z przeszłości, wypełniać to, czego zabrakło i udrażniać to, co zostało wstrzymane, dzięki czemu pojawia się poczucie wewnętrznej mocy, sprawczości, bezpieczeństwa i osadzenia w sobie. 

Emocje. Są tym, co bezpośrednio kontaktuje nas z naszym wnętrzemz naszym wewnętrznym dzieckiem, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Są wołaniem do zatrzymania się i usłyszenia samych siebie.

W związku z tym jak byliśmy wychowywani, najczęściej chcemy je uciszyć, pozbyć się ich, odsunąć je, zrobić coś, żeby już minęły, ponieważ wywołują nieprzyjemne czy bolesne odczucia. Próbujemy je kontrolować, trzymać w ryzach, analizować, ale to nie pomaga. Nie może, bo one są przejawem tego, co jest w nas zranione i jednocześnie tego, co jest w nas najbardziej spójneautentyczne żywe, a co potrzebuje być zauważone. Będą wołać tak długo i tak intensywnie, aż je usłyszymy.

Gdy przechodziłam mój osobisty głęboki proces odzyskiwania siebie, odzyskiwania mojego dziecka wewnętrznego wylewały się ze mnie z wielką intensywnością i siłą, jakby potrząsając mną i wołając: Zobacz! Zobacz siebie w końcu! 
Poddałam się ich prowadzeniu. Pozwoliłam, by mnie uczyłyO mnie samej. Zabrały mnie w podróż do samego środka, do samego jądra mojego jestestwa i zwróciły mnie sobie. Odtąd inaczej zaczęłam je postrzegać. Nauczyły mnie nowego, nie znanego wtedy dla mnie, języka komunikacji – języka uważnego i świadomego czucia.

Tym sposobem komunikacji wewnętrznej dzielę się z tymi wszystkimi, którzy pragną odzyskać prawdziwy kontakt ze sobą, którzy pragną odzyskać swoją spójność i autentyczność.

Nazwałam tę komunikację „Podwójna spirala”, ponieważ za jej pomocą najpierw skręcamy się do środka, by wejść w kontakt z naszym wnętrzem, a następnie odkręcamy się na zewnątrz, by wyjść do świata ze spójnym działaniem.

Na warsztatach „PROCESowanie eMOCji” omawiam dokładnie konkretne elementy “Podwójnej spirali”, jej niuanse, przedstawiam jej różne warianty, wyjaśniam co i dlaczego jest ważne w niej oraz demonstruję ją i modeluję, tak by można ją i siebie poczuć. Pokazuję jak za jej pomocą wypełnić emocjonalne luki z dzieciństwa oraz jak udrożnić to, co zostało w dziecięcym ciele zablokowane.

Uczestnicy mają kilka tygodni na to, by tę komunikację wypróbować, przetestować i wrócić z pytaniami, które pojawiają się w trakcie samodzielnego procesowania emocji.

W trakcie spotkań wspólnie tworzymy bezpieczną, czułą przestrzeń, w której nasze dzieci wewnętrzne są widziane i odczuwane.


Te warsztaty są dla Ciebie jeśli:

 • chcesz nawiązać czułą, głęboką relację ze swoim dzieckiem wewnętrznym
 • zdobywasz wiedzę na temat swoich zranień, schematów z dzieciństwa, ale dalej nie wiesz co zrobić z emocjami, które są ich wynikiem, a które ciągle wracają
 • doszłaś/doszedłeś do jakiegoś miejsca w swoim procesie i utknęłaś/utknąłeś
 • procesujesz emocje, ale nie widzisz rezultatów tego w swoim życiu
 • czujesz opór przed procesowaniem emocji lub czujesz opór przed procesowaniem pewnych emocji
 • nie wiesz tak naprawdę co konkretnie robić z emocjami, jak do nich podejść
 • nie wiesz jak pracować z wspomnieniami, które wracają
 • doświadczyłaś/eś traum, które spowodowały zamrożenie pewnych części Ciebie i nie wiesz jak je uwolnić, by przywrócić w nich życie i sprawczość
 • wiesz, że kierują Tobą pewne programy, które Tobie wpojono, ale nie wiesz jak do nich dotrzeć, by je rozprogramować
 • nie masz wspomnień i nie wiesz jak w takim razie dotrzeć do emocji
  z przeszłości i je uwolnić
 • nie wiesz co to tak naprawdę znaczy „zająć się sobą”, „przepuścić przez ciało”, „wnieść to, czego zabrakło” i jak to zrobić
 • potrzebujesz sposobu, podejścia, które możesz sama/sam stosować w swoim życiu i wspierać się nim kiedykolwiek będzie taka potrzeba  


Te warsztaty są bardzo praktyczne
, więc jeśli zależy Tobie na konkretach, na tym, by poznać, a następnie stosować w swoim życiu komunikację ze sobą, która działa i przynosi namacalne i stabilne efekty, to zapraszam Cię. Dostaniesz do rąk sposób, dzięki któremu nie tylko możesz skutecznie wspierać się, gdy pojawiają się trudności czy wyzwania w Twoim życiu, lecz za pomocą którego możesz na nich wzrastać

Jako uczestniczka/uczestnik otrzymasz na zawsze nagrania z wszystkich 4 części,
więc możesz do nich wracać tyle razy, ile potrzebujesz.
Nagrań nie można zakupić po zakończonych warsztatach, nie są one dostępne dla osób spoza warsztatów.

Po warsztatach nie zostajesz sam/sama. Dla osób, które potrzebują kontynuacji wsparcia oferuję odpłatną comiesięczną grupę wsparcia online w małym, intymnym gronie. Można z niej korzystać kiedy się chce, kiedy jest taka potrzeba, nie trzeba co miesiąc.​

 

Poniżej dzielę się refleksjami uczestników poprzednich edycji warsztatów:

“Warsztat z Magdaleną to Przestrzeń w której możesz (być może po raz pierwszy w życiu) poczuć się dobrze sam ze sobą. Po tym warsztacie zwrócisz szacunek sobie i do tego co czujesz. Dzięki warsztatowi – teraz każdego dnia robię miejsce na siebie i swoje emocje. To mój drogowskaz. Zostawiam wstyd warstwami – noszony tak wiele lat. Magdalena jest wspaniałą, czułą i uważną Przewodniczką. Cały warsztat jest wspaniale zorganizowany, uporządkowany, z jasnymi informacjami. U Magdy jest mega konkretnie, a to w warsztatach z tematyki ducha i emocji – nie zawsze jest takie oczywiste. Daje to solidne ramy do pracy i poczucie bycia zaopiekowanym. Bardzo dziękuję za ten wspólny czas. Polecam każdemu kto ma już powyżej uszu noszenia w sobie starych ran.”
– Monika Słaboszewska

“Procesowanie to nie jest jakiś tam powierzchowny proces albo magiczny trik. Na kursie dowiedziałam się praktycznych wskazówek co robić, jak to robić, na co zwracać uwagę. Madzia również odpowiadała na każde pytanie, nawet jeśli było szczegółowe i osobiste. Po 4 tygodniach czułam że mogę robić to sama, mam odpowiednie narzędzia. Na niektóre przeżycia i uczucia nigdy nie spojrzę już tak jak wcześniej, po tych warsztatach trudno jest siebie dalej nienawidzić, a “rozwój wewnętrzny”, “przerabianie przeszłości”, “łączenie się z wewnętrznym ja” w końcu przestało być abstrakcyjną koncepcją. Procesowanie to inwestycja w siebie, w swoją teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość. Idealny dla osób, które dopiero zaczynają, dla osób które utknęły albo dla osób które niby są już okay, ale wciąż coś wydaje się być nie tak, ale tak naprawdę dla każdego.”
– Magdalena Pogoda

“Bardzo, bardzo dziękuję za ten kurs, który otworzył przede mną kolejne drzwi do samopoznania, samoakceptacji i kiełkującej, coraz większej miłości do siebie. Dziękuję! Robisz naprawdę świetną robotę! Powodem dlaczego tak myślę i dlaczego kurs jest godny polecenia, jest wg. mnie przede wszystkim fakt, że sprawy oczywiste, są często najbardziej nieoczywiste na świecie! Przykładowo pytanie, co to właściwie znaczy KOCHAĆ siebie? i jak do tego zagadnienia podejść? Jak się sobą zaopiekować? Jak dać sobie czas i wytchnienie? Jak być dla siebie dobrym? I w końcu jak być dla siebie rodzicem/ opiekunem, którego z różnych powodów mogło nam na różnych etapach życia zabraknąć? I to są pytania, na które dajesz odpowiedzi. Poza tym jesteś tak naturalna i prawdziwa w tym co robisz, że dzięki Tobie cały kurs był przepełniony szacunkiem i skupieniem na najważniejszych aspektach. I nie jest to wcale takie oczywiste! Poza tym bardzo przemawiał do mnie sposób prowadzenia przez Ciebie zajęć, czyli opieranie się na konkretnych problemach uczestników, co pozwoliło każdemu z nas przepracować pewne kwestie i przyjrzeć się problematyce od drugiej strony. Dajesz wędkę, której długo szukałam i teraz uczę się łowić.”
– Katarzyna

“Z całego serca Ci dziękuję za projekt Procesowanie Emocji. Za żywe przykłady, rady, wskazówki, historie, łzy, każde emocje, które temu towarzyszyły. To były najlepiej zainwestowane pieniądze ma rozwój do tej pory. To jest coś niesamowitego. Ta energia, kobiecość, zrozumienie, empatia. Wszystko. Czasami brak słów by to wszystko ubrać dokładnie w stan, jaki mnie tam objął w różnych partiach bycia, czucia, odczuwania, współczucia, wspólnego przeżywania, bycia tu i teraz.”
– Agata

„Pomogłaś mi dostrzec, zauważyć te małą, skrzywdzoną we mnie dziewczynkę. Wcześniej koncept wewnętrznego dziecka był mi znany, bardzo też interesowałam się samorozwojem, ale dopiero na Twoich warsztatach i później, po ich zakończeniu coś we mnie się odkryło naprawdę. Procesowanie emocji naprawdę czyni cuda!
Zupełnie w inny sposób podchodzę teraz do swoich triggerów, moje reakcje emocjonalne nie są powodem do jeszcze większego katowania siebie, ale do dostrzeżenia siebie z wyrozumiałością i współczuciem, do przytulenia siebie. Czasami sama siebie zadziwiam! Zauważam też poprawę jakości relacji moich z najbliższymi. Mój najmłodszy syn częściej się do mnie przytula, a ja potrafię coraz częściej ‘wchodzić w jego buty” …
Dziękuję ci kochana z całego serca ❤️ 🙏 jesteś ANIOŁEM!”
Magda Przegoń

Na tym linku znajdziesz więcej refleksji:
https://magdalenaszpilka.com/podziekowania/

 

Jeśli jest to coś, co Ciebie woła, to zapraszam Cię ciepło na

Poniżej przeczytasz o elementach i jakościach przestrzeni, w której odbywają się te warsztaty. Sposób ich prowadzenia oraz ich forma nie są przypadkowe, każda ich część składowa ma głębszy sens i podyktowana jest doświadczeniem i wnioskami, które zebrałam na przestrzeni lat, a całość wypełniona jest jakościami mojej wrodzonej natury, którą szczodrze się na nich dzielę.

💜 online – nie chodzi tylko o to, że nie trzeba nigdzie jechać i ponosić dodatkowych kosztów dojazdu czy noclegu, chodzi również o to, że każdy uczestnik jest w swojej przestrzeni, odchodzi więc element podświadomego stresu związanego z nowym otoczeniem. Tutaj każda osoba jest w swoim fotelu, łóżku, pokoju, ma przy sobie swoją poduszkę, koc czy wielkiego miśka. Ponadto na bieżąco odkrywa i uczy się korzystać z zasobów, które już ma w swoim otoczeniu. Nie ma więc obaw, że po zakończonych warsztatach nie będzie się miało tego, co wsparło w ich trakcie, wręcz odwrotnie.

Każde spotkanie jest nagrywane, a nagrania uczestnicy otrzymują na zawsze, więc można wracać do warsztatów czy ich fragmentów kiedy tylko to jest potrzebne.

💜 kilkutygodniowe – a więc rozłożone w czasie. Jest więc i przestrzeń czasowa na stopniowe oswajanie się z tym konkretnym procesowaniem czyli językiem komunikacji z dzieckiem wewnętrznym/ciałem jak i przestrzeń czasowa na praktykowanie w codziennym życiu i integrowanie tego, czego dana osoba się uczy. Wszelkie pytania czy wątpliwości, które pojawiają się pomiędzy spotkaniami warsztatowymi uczestnicy mogą wnieść na kolejnym spotkaniu. Na wszystkie pytania odpowiadam na żywo, dopytując w razie potrzeby o pewne aspekty czy niuanse, tak, by osoba, która zadaje dane pytanie, znalazła swoją odpowiedź. Jeśli jest taka potrzeba wydłużam czas danego spotkania, by nie było pytań pozostawionych bez odpowiedzi.

💜 grupa max 30 osób – niezwykle ważne jest dla mnie to, by uczestnicy nie czuli się pozostawieni sami sobie, by nie mieli poczucia, że giną gdzieś w tłumie, że ich głos, pytania, wątpliwości nie docierają do osoby prowadzącej czy do grupy, dlatego grupa warsztatowa obejmuje maksymalnie 30 osób. Zapewnia to wystarczającą mnogość doświadczeń i generuje bardzo dużo wglądów, a jednocześnie pozwala na to, by każda osoba czuła się zaopiekowana. W trakcie wszystkich spotkań wielokrotnie upewniam się czy ktoś z uczestników potrzebuje coś wnieść, czy potrzebuje podpowiedzi, podprowadzenia, zamodelowania, wsparcia w procesowaniu.

💜 pełna interakcja – na wszystkich spotkaniach warsztatowych jest czynny czat, za pomocą którego odbywa się cały czas bardzo aktywna komunikacja pomiędzy mną a uczestnikami, a także uczestnicy mogą komunikować się ze sobą nawzajem. Ponadto każdy uczestnik może włączyć się na mikrofon czy na mikrofon i kamerę jeśli zachodzi taka potrzeba. Te warsztaty to nie wykłady, lecz praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka dlatego komunikacja, interakcja odbywa się na bieżąco, na każdym ze spotkań.

💜 materiały dydaktyczne – z doświadczenia wiem, że spora część osób odbywając przeróżne warsztaty czy kursy online nie otwiera i nie drukuje materiałów pisemnych, czy czuje się nimi przeciążona dlatego ich ilość na tych warsztatach jest celowo sprowadzona do niezbędnego minimum, tak by uczestnicy skupili się na praktyce i wprowadzaniu jej do swojego codziennego życia. Dzięki temu warsztaty te nie są tylko kolejną interesującą porcją wiedzy, lecz wprowadzają konkretne, nowe, zdrowe zachowania, które zmieniają życie.

💜 przestrzeń na obserwację siebie i ćwiczenie procesowania – celowo nie prowadzę dodatkowych live’ów pomiędzy spotkaniami warsztatowymi, nie bombarduję nimi, nie dodaję dodatkowych materiałów audio czy video, lecz pozostawiam przestrzeń dla uczestników na ochłonięcie i integrację tego, co działo się na danym spotkaniu warsztatowym (a dzieje się dużo!). Czas pomiędzy spotkaniami to również przestrzeń dla uczestników na obserwację samych siebie, swoich reakcji, wyzwalaczy emocjonalnych, swojego ciała, które cały czas jest w komunikacji, ale nie zawsze to słyszymy. Po każdym spotkaniu wskazuję na jakie aspekty zwrócić uwagę przez dany tydzień.

💜 priorytetem jest skupienie się na ciele, nie na kolejnych analizach z głowy – jest to podstawowy i chyba najważniejszy element tych warsztatów. Ciało jest uczciwe, ciało pamięta, ciało pokaże gdzie i co zostało zblokowane, trzeba tylko dać mu szansę o tym opowiedzieć. Rozumienie schematów, rozumienie swoich przeżyć to nie to samo co zlokalizowanie, poczucie i rozpuszczenie ich ładunku emocjonalnego w ciele. Rozumienie swoich braków, luk to nie to samo co wniesienie czuciowo tego, co powoduje „rozmrożenie” ciała. Tak długo jak głowa jest odcięta od ciała nie może nastąpić wewnętrzna integracja. Na tych warsztatach pokazuję jak skomunikować głowę z ciałem, by mogły współpracować i żyć w zgodzie.

💜 modelowanie – uczestnicy nie tylko uczą się pewnego sposobu procesowania emocji, lecz są zanurzeni w atmosferze, która wspiera, otula, jest bezpieczna i bardzo pojemna. Na każdym spotkaniu nie tylko ćwiczymy procesowanie, jednocześnie przez cały czas modeluję czułe i pełne wyrozumiałości traktowanie samych siebie. Zatrzymuję się przy niuansach, słowach, które nie zauważone powodują wewnętrzną separację i utrwalanie starych schematów. Wskazuję czym to zastąpić, by nastąpiła namacalna zmiana.

💜 grupa wsparcia – po zakończonych warsztatach uczestnicy mogą korzystać z odpłatnej grupy wsparcia, którą prowadzę raz w miesiącu. Nie pozostają więc sami, mają miejsce, do którego mogą zawsze wrócić, podzielić się czymś, zapytać, mieć krótko czy długoterminowe wsparcie w swoim procesie. Atmosfera tych intymnych spotkań jest niezwykle kojąca, uzdrawiająca i transformująca.

Opisane powyżej przeze mnie elementy w połączeniu z moją intuicją, głębokim czuciem, empatią, detektywistycznym umysłem, obszerną i akceptującą pojemnością na drugiego człowieka, stwarzają przestrzeń, która umożliwia i wspiera odzyskanie lub pogłębienie czuciowego kontaktu ze sobą, kontaktu, który opiera się na połączeniu ciała i umysłu, głowy i serca, kontaktu, który przywraca wewnętrzny autorytet.

 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:


CZAS:
Spotkamy się w cztery kolejne wtorki czerwca:
– 4 czerwca, wtorek, 18.00 czasu polskiego
– 11 czerwca, wtorek, 18.00 czasu polskiego
– 18 czerwca, wtorek, 18.00 czasu polskiego
– 25 czerwca, wtorek, 18.00 czasu polskiego
Każde spotkanie warsztatowe trwa 3 godziny w tym 10 minutowa przerwa.

MIEJSCE:
Komunikator ZOOM, grupa 30 osób.
Szczegóły dostępu otrzymasz w mailu po opłaceniu warsztatów.

KOSZT:
800 zł
Możliwość płatności w ratach – napisz do mnie w tej sprawie na adres:
info@magdalenaszpilka.com.
W cenie biletu są cztery 3-godzinne spotkania oraz nagrania z nich,
które otrzymujesz na zawsze.

W celu zakupienia WARSZTATÓW kliknij w ten link:
https://app.evenea.pl/event/procesowanieemocjiedycja14/

Po wejściu na link kliknij w przycisk WSTĘPwypełnij formularz, a następnie kliknij POTWIERDŹ. Na podany przez siebie adres e-mail otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem oraz informacją jak dokonać płatności przelewem lub przez PayPal.

Po opłaceniu warsztatów otrzymasz linki dostępu do ZOOM.

UWAGA!!! Jeśli nie otrzymasz maila potwierdzającego, sprawdź proszę spam i inne foldery (oferty, promocje, powiadomienia itd).

Zapisując się na warsztaty wyrażasz zgodę na moją politykę prywatności:
https://magdalenaszpilka.com/polityka-prywatnosci
Dokonując zakupu warsztatów wyrażasz zgodę na regulamin sprzedaży:
https://magdalenaszpilka.com/regulamin

Zapraszam Cię bardzo ciepło do mojej przestrzeni 💗

Magdalena

—————————————–

Jeśli chcesz zapisać się na listę chętnych i otrzymać maila, gdy ruszy sprzedaż miejsc na kolejną edycję proszę pozostaw kontakt do siebie tutaj:
https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/h3h2o3

Uwaga! Po podaniu w powyższym formularzu kontaktu do siebie otrzymasz maila z linkiem do zatwierdzenia. Kliknij w ten link, by zatwierdzić. Bez zatwierdzenia Twój kontakt nie zostanie zapisany, więc nie otrzymasz ode mnie powiadomienia o warsztatach.
W przypadku, gdyby mail z linkiem do zatwierdzenia nie dotarł do Twojego inboxa sprawdź proszę spam lub inne foldery. Jeśli nadal nigdzie nie będzie tego maila napisz do mnie w tej sprawie na info@magdalenaszpilka.com
Ponadto, jeśli nie chcesz, by maile ode mnie trafiały u Ciebie do spamu, dodaj mój adres email info@magdalenaszpilka.com do swoich kontaktów w skrzynce email.