Tematyczne mini warsztaty online – nagrania

Poniżej znajdują się informacje na temat dostępnych do zakupienia nagrań z tematycznych mini warsztatów online, które prowadziłam w 2020 roku. Są tu takie tematy jak: opór, strach, poczucie winy, odpowiedzialność, toksyczny wstyd, praca z cieniem, proces żałoby oraz złość. Nagrania zawierają mnóstwo przydatnych i praktycznych informacji oraz wskazówek, a ich intencją jest wsparcie w budowaniu relacji z wewnętrznym dzieckiem według mojego podejścia.

Na tym linku znajdziesz refleksje uczestników warsztatów online, które prowadziłam jak i osób, które skorzystały z ich nagrań: https://magdalenaszpilka.com/podziekowania/

Zakupując dane nagranie otrzymujesz je w formacie video i audio, z tym, że część zawierająca interakcję z uczestnikami przechodzi w format audio.
Nagranie otrzymujesz na zawsze.

W celu zakupienia nagrania napisz do Grzegorza na adres e-mail: gszpilka7@gmail.com
Jeśli mieszkasz za granicą i wolisz dokonać płatności w Euro, proszę napisz o tym w mailu.

Regulamin sprzedaży, który akceptujesz dokonując zakupu znajduje się tutaj:
https://magdalenaszpilka.com/regulamin


OPÓR

– Wiem co mam robić, a tego nie robię, no nie mogę się zmusić…
– Już dawno powinnam/powinienem, ale nie mogę się do tego zabrać…
– Wiem, że powinnam/powinienem już tego nie robić, a robię…
– Już byłam/byłem tak blisko, ale się wycofałam/wycofałem…

Te zdania wskazują na pewien wewnętrzny opór, a uczucie, którego się wtedy doświadcza często jest opisywane jak próba wyjścia z portu przy zarzuconej kotwicy albo jak jazda przez życie na hamulcu ręcznym. Od dzieciństwa jesteśmy uczeni i zachęcani do tego, by z oporem walczyć, by się zmuszać. A co gdyby w niego zajrzeć? Szczególnie wtedy, gdy chcemy dokonać dużych zmian, gdy chcemy sięgnąć po więcej, gdy chcemy zacząć robić coś, czego wcześniej nie robiliśmy, opór wtedy jest większy niż kiedykolwiek i wyciąga na powierzchnię to, co wcześniej siedziało na samym dnie naszej podświadomości.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się, dlaczego tak niezmiernie ważne jest wsłuchanie się w swój opór i rozkodowanie informacji, z którymi przychodzi, skąd opór się bierze, dlaczego, o czym informuje i jak do niego podchodzić, by uwalniać siebie z nieuświadomionych ograniczeń i schematów, które są już nieaktualne, a z których podświadomie operujesz.

Dostępne są do zakupienia nagrania z dwóch edycji warsztatów na temat oporu:
– edycja I (2 godziny) – styczeń 2020 – 150 PLN
– edycja II (2 godziny) – luty 2020 – 150 PLN
Cena za obie edycje zakupione razem wynosi 250 PLN.

W obu edycjach najpierw dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie oporu (ta część jest podobna w obu edycjach, ponieważ oparta jest na tym samym materiale), a następnie odpowiadam na pytania uczestników (ta część jest inna, ponieważ jest wynikiem pytań osób uczestniczących na żywo).


STRACH

Jest naszym nieodłącznym towarzyszem życia. Potrafi bardzo zblokować, zatrzymać, cofnąć do wyuczonych zachowań. Wpływa na ciało fizyczne, paraliżuje je, skraca oddech. W procesie powrotu do siebie jest jedną z tych emocji, na które często trafimy, ma to swoje powody.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się o czym strach informuje, z czym kontaktuje i jak z nim pracować, by zamiast blokować, stał się sprzymierzeńcem w odzyskiwaniu siebie i odbudowywaniu bezpiecznej wewnętrznej więzi.

Dostępne są do zakupienia nagrania z dwóch edycji warsztatów na temat strachu:
– edycja I (2 godziny) – marzec 2020 – 150 PLN
 edycja II (2 godziny) – kwiecień 2020 – 150 PLN
Cena za obie edycje zakupione razem wynosi 250 PLN. 

W obu edycjach najpierw dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie strachu (ta część jest podobna w obu edycjach, ponieważ oparta jest na tym samym materiale), a następnie odpowiadam na pytania uczestników (ta część jest inna, ponieważ jest wynikiem pytań osób uczestniczących na żywo).


POCZUCIE WINY

Jesteśmy go uczeni bardzo wcześnie, a przez to ma ono ogromny wpływ na rozwój naszego ja, naszej tożsamości. Jego celem jest podporządkowywanie dzieci przez dorosłych, blokuje więc proces indywidualizacji, wymusza uległość i poddaństwo. Wstrzymuje działanie, samodzielne myślenie, kwestionowanie, spontaniczność. Stale powtarzane, staje się naszym wewnętrznym policjantem.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się jak je demaskować i rozpracowywać, by wyzwolić się z uwikłania w nim i dzięki temu odzyskać własną godność, suwerenność i sprawczość.

Nagranie trwa 2 godziny. Najpierw dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie poczucia winy, a następnie odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się w maju 2020. 
Cena – 150 PLN


ODPOWIEDZIALNOŚĆ

– Czy łapiesz się na tym, że znowu zrobiłaś/eś coś za kogoś?
– Czy ponownie dałaś/dałeś się wkręcić w nieswoje sprawy?
– Czy często wszystko spada na Twoje barki?
– Czy łapiesz się na tym, że ciągle kogoś ratujesz?
– Czy masz problem z wzięciem odpowiedzialności za swoje życie, swoje sprawy?
– Czy stanowi dla Ciebie trudność skupienie się na swoim życiu, planach, marzeniach?

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się, dlaczego bierzesz odpowiedzialność za innych, jakie mechanizmy za tym stoją oraz jak przestać to robić. Dowiesz się również, dlaczego nie bierzesz odpowiedzialności za swoje życie i jak zacząć to robić.

Nagranie trwa 2 godziny. Najpierw dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie odpowiedzialności, a następnie odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się w czerwcu 2020. 
Cena – 150 PLN


TOKSYCZNY WSTYD

Toksyczny wstyd jest jak wirus komputerowy, niszczycielskie oprogramowanie, które przychodzi z zewnątrz i przejmuje kontrolę nad człowiekiem od środka. Pod wpływem toksycznego wstydu odcinamy się od swojego rdzenia i stopniowo zapominamy kim tak naprawdę jesteśmy. Co gorsza, zaczynamy ten wirus nieświadomie przekazywać dalej. Z czasem zatruwa nas i nasze relacje.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak go rozpoznawać, jak go dezaktywować i jak rozpracowując go zwracać sobie swój własny potencjał i wrodzoną naturę, skorzystaj z nagrania tego mini warsztatu, który odbył się w trzech częściach. W części pierwszej oprócz mnóstwa praktycznych informacji otrzymasz konkretne zadanie, na tyle małe, byś mógł/mogła znaleźć na nie przestrzeń w swoim życiu, a na tyle istotne, by wyrobiło w Tobie nowe podejście w stosunku do siebie. Kolejne dwie części zawierają mnóstwo różnorodnych pytań uczestników, które pomogą Tobie rozwikłać Twoje własne niejasności i zbliżą Cię do siebie.   

Nagranie zawiera 3 części po 2 godziny, w sumie 6 godzin. W części pierwszej dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie toksycznego wstydu, natomiast w dwóch kolejnych częściach odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się w lipcu i sierpniu 2020. 
Cena – 400 PLN


PRACA Z CIENIEM

Samo sformułowanie „cień” ma w sobie pewną tajemniczość i często jest określane jako coś negatywnego, jako ta zła, negatywna część nas, którą powinniśmy zmienić, trzymać w ryzach. Nic bardziej mylnego. Cień w wielkim skrócie to zbiór aspektów nas samych, które są dla nas obce, ponieważ musieliśmy je wystawić za drzwi naszego wewnętrznego domu. Dopóki ich świadomie nie rozpoznamy i nie zintegrujemy, będą się o sobie przypominać poprzez trudności w relacjach, poprzez nieudaną pracę, problemy ze zdrowiem, poprzez blokady w ucieleśnianiu swojego własnego potencjału.

O tym jak rozpoznawać swój cień, jak odzyskiwać i integrować to, co jest w nim schowane, by zwrócić sobie pełnię siebie, swoją wewnętrzną moc i dary, z których dotąd nie korzystałaś/nie korzystałeś, dowiesz się z nagrania tego mini warsztatu.

Nagranie trwa 2 godziny. Najpierw dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w temacie pracy z cieniem, a następnie odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się w sierpniu 2020. 
Cena – 150 PLN


PROCES ŻAŁOBY

Dla większości z nas oczywistym jest to, że kiedy umiera ktoś bliski, potrzeba czasu, czasu żałoby, by się z tym pogodzić. Ale są takie rodzaje żałoby, które są w naszym społeczeństwie traktowane po macoszemu np. utrata dziecka nienarodzonego, utrata ukochanego zwierzęcia, koniec relacji partnerskiej czy przyjaźni, wyprowadzka do innego miejsca, utrata pracy, która była dla nas ważna. Pozostajemy wtedy często sami ze swoimi przeżyciami i nie dostajemy potrzebnego zrozumienia i empatii od bliższego i dalszego otoczenia. Bo przecież można zajść w kolejną ciążę, bo to tylko pies/kot, bo jak nie ten partner to następny, bo w sumie to dobrze, że to się skończyło, bo jak nie ta przyjaciółka, to będzie inna, bo w innym miejscu będzie Ci lepiej, a pracę też sobie znajdziesz. Również w kręgach tzw. duchowych też często nie możemy liczyć wtedy na wsparcie, bo przecież nie ma co się przywiązywać. Pod presją otoczenia robimy więc wszystko, by się otrząsnąć, ogarnąć i nie rozpaczać. Tylko, że wtedy tracimy szansę na kontakt z obszarami siebie, do których żałoba nas zaprasza, a które czekają na integrację.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się jak wspierać siebie w czasie żałoby, jak w ogóle ją rozpoznać, bo często sami nie jesteśmy jej świadomi, jakie symptomy może przybierać, w jakie etapy nas zabiera i dlaczego tak istotne jest, by przeżyć ją z szacunkiem dla niej, by zrobić na nią przestrzeń w sobie i w swoim życiu.

Nagranie zawiera 2 części po 2 godziny, w sumie 4 godziny. Najpierw dzielę się wiedzą i doświadczeniem w temacie procesu żałoby, a następnie odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się we wrześniu 2020. 
Cena – 250 PLN


ZŁOŚĆ

Złość to jedna z najbardziej nierozumianych i niedocenianych emocji, która jednocześnie jest bezpośrednio związana z przejawianiem siebie w świecie. Niezintegrowana i nieuhonorowana w nas powoduje klęski życiowe, ponieważ przejawiać się musi, ale jeśli jest tłamszona, robi to w destrukcyjny sposób. Złość jest nie tylko strażnikiem naszej godności i suwerenności, lecz tym, co łączy nas z naszym wewnętrznym ogniem, wewnętrzną mocą. Niesie ze sobą niezmiernie ważne informacje, które są niezbędne do tego, by żyć w połączeniu z własną prawdziwą Naturą i jej potrzebami oraz darami, które wnosi do świata.

Niestety nauczono nas wystawiać ją za drzwi naszego wewnętrznego domu. Wielu z nas ma ją więc mniej lub bardziej wypartą, co na poziomie relacji przejawia się bolesnymi konfliktami, na poziomie ciała konkretnymi symptomami, a w obszarze realizowania swojej prawdziwej ścieżki życiowej impotencją i brakiem klarowności. Do tego w naszym kręgu kulturowym zaleca się kontrolowanie jej, panowanie nad nią, pacyfikowanie jej. Jednak bez głębokiego uświadomienia sobie i doświadczenia w ciele oraz sercu tego, czym ona tak naprawdę jest, co klarownie sygnalizuje i czego się od nas domaga, pozostajemy w odcięciu od jej potężnej życiodajnej mocy.

W moim osobistym procesie jest jedną z tych emocji, wobec których odczuwam głęboką pokorę i która jest moim nauczycielem mnie samej jak i życia. Kiedyś postrzegałam ją jako potwora, dziś widzę ją i odczuwam jako mądrą, mocarną, osadzoną w sobie i w swoim rdzeniu suwerenną istotę, która pulsuje i emanuje bezwarunkową miłością. Każdy z nas ją w sobie ma.

Z nagrania tego mini warsztatu dowiesz się o czym informuje i z czym kontaktuje złość oraz jak nawiązać z nią nową relację, by mogła w zdrowy sposób spełniać swoją rolę. Pierwsza część nagrania zawiera istotne informacje oraz proste zadanie do samo-obserwacji, jak również medytację, która połączy Cię z Twoją niepodległą nikomu, suwerenną częścią Ciebie oraz uświadomi Tobie naturę złości. Druga część zawiera mnóstwo różnorodnych pytań i odpowiedzi w temacie złości.

Nagranie zawiera 2 części po 2 godziny, w sumie 4 godziny. Najpierw dzielę się wiedzą i doświadczeniem w temacie złości, a następnie odpowiadam na pytania uczestników. 
Mini warsztat odbył się w październiku 2020. 
Cena – 250 PLN