Wsparcie

Wielu z nas przeżyło nieprzyjemne sytuacje w dzieciństwie, gdy zabrakło akceptującej, kochającej obecności drugiego człowieka, gdy było się zostawionym samemu sobie z trudnymi emocjami i przeżyciami. Gdy tą lukę teraz jako dorośli wypełniamy poprzez obecność z tym małym dzieckiem w nas i współodczuwanie z nim, odbudowujemy wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, akceptację dla samego siebie, miłość wobec siebie i poczucie wartości.

profilowa-ramkaWitaj na mojej stronie. Nazywam się Magdalena Szpilka. Od marca 2012 roku prowadzę praktykę terapii alternatywnych, w ramach której oferuję spotkania indywidualne i warsztaty online oraz warsztaty stacjonarne na terenie Polski i Europy.

W trakcie mojej własnej wewnętrznej podróży ukończyłam różne kursy i szkolenia, szukając ciągle tej jednej jedynej metody, która wreszcie pomoże mi i innym poukładać życie od nowa, aż do mnie dotarło, że to nie o metodę chodzi, lecz o wsłuchanie się w siebie. Gdy nie ma połączenia ze sobą, trudno by cokolwiek działało. Kilka lat temu przeszłam głęboki, intensywny, wewnętrzny proces i odtąd każdego dnia pielęgnuję i pogłębiam relację z samą sobą. Dzielenie się tym, co mi pomogło i co mnie nadal wspiera stało się moim życiowym zadaniem.

Nazywam siebie „emocjonalną położną”. Bo tak jak położna wspiera, ale nie rodzi za nikogo, tak ja jestem obok, wspieram swoją obecnością, wiedzą i doświadczeniem, dodaję otuchy, wiary we własne siły, podpowiadam jak wsłuchać się w emocje i ciało, by odzyskać swój własny wewnętrzny kompas. Pomagam innym dotrzeć do ich wewnętrznej prawdy, by żyli w zgodzie ze sobą i ze swojej wewnętrznej mocy.

Zapraszam na mój kanał Youtube – https://www.youtube.com/user/MagdalenaSzpilka

Towarzysząc drugiej osobie dzielę się podejściem, które wypracowałam w trakcie mojego własnego procesu i które cały czas razem ze mną ewoluuje. Pozwala ono na uwolnienie emocji, które zostały stłamszone w dzieciństwie, a które mają nadal wpływ na teraźniejsze życie, pomaga odkryć i uwolnić nieaktualne, wpisane w podświadomość interpretacje i przekonania, które do tej pory blokowały sprawczość oraz przywraca wewnętrzne wiedzenie i pogłębia intuicję. Dzięki temu pojawia się przestrzeń na zastąpienie wyuczonych nieświadomych schematów, nowymi, wspierającymi postawami, byciem i działaniem w zgodzie ze sobą, w spójności z własnym wewnętrznym autorytetem.

W trakcie wspólnych spotkań modeluję mój autorski sposób procesowania emocji i reakcji emocjonalnych “Podwójna spirala”. Pomaga on w nawiązaniu głębokiej i stabilnej relacji z dzieckiem wewnętrznym, co prowadzi do zintegrowania pogubionych i wypartych części siebie, zwrócenia sobie mocy ukrytej do tej pory w cieniu, uświadomienia sobie i życia ze swojej unikatowej wrodzonej natury i talentów, odzyskania spójności pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem oraz równowagi pomiędzy żeńską i męską energią.

* * *

Wiedza i doświadczenie, którymi dzielę się w nagraniach, postach oraz na sesjach i warsztatach są wynikiem mojej własnej drogi życiowej. Mają one na celu zainspirowanie i wsparcie innych osób w procesie powrotu do prawdziwego siebie. W przypadku symptomów w ciele przeprowadzam analizę wg META-Medycyny, by odszukać ich komponenty emocjonalne oraz podaję wskazówki z czym i jak pracować.

Posiadam certyfikaty takich metod alternatywnych jak EFT-Emotional Freedom Techniques, META-Health/META-Medicine, Matrix Reimprinting, Access Consiousness, Theta Healing, Reiki. Przeszłam intensywny proces pracy z arkuszami Radykalnego Wybaczania, uczestniczyłam w warsztatach The School of the Work Byron Katie, Drama Therapy, Ho’oponopono wg Morrnah Simeony, Ustawienia Systemowe wg Berta Hellingera, szkolenie Caroline Marcolin z zakresu zdrowia psychicznego wg Germańskiej Nowej Medycyny. Ukończyłam kurs Unraveling the Mystery of Memory in the Treatment of Trauma z Peterem Levine i Diane Poole Heller oraz kurs Somatic Experiencing, Step by Step: Master the body-oriented approach to trauma and stress disorders z Peterem Levine.  Przeszłam kurs „Uzdrawiania Matczynej Rany” u Bethany Webster oraz coaching powrotu do prawdziwego Ja z Susanne Billander, jak również korzystam z programów coachingowych oferowanych przez Joanna Lindenbaum.

Przytulam ciepło,

Magdalena