Wsparcie

profilowa-ramkaW marcu 2012 roku otworzyłam w Irlandii praktykę terapii alternatywnych, którą kontynuuję mieszkając obecnie w Polsce. W ramach mojego wsparcia oferuję spotkania indywidualne online i warsztaty online oraz warsztaty stacjonarne na terenie Polski.

W trakcie mojej własnej wewnętrznej podróży ukończyłam różne kursy i szkolenia, szukając ciągle tej jednej jedynej metody, która wreszcie pomoże mi i innym poukładać życie od nowa. W końcu do mnie dotarło, że to nie o metodę chodzi, lecz o uczciwe i głębokie wsłuchanie się w siebie. Gdy nie ma połączenia ze sobą, trudno by cokolwiek działało czy pomagało. Tym, co przywróciło moje wewnętrzne połączenie ze sobą jest moje dziecko wewnętrzne. Kilka dobrych lat temu przeszłam głęboki, intensywny, wewnętrzny proces, w trakcie którego je poznałam i odzyskałam. Odtąd każdego dnia pielęgnuję i pogłębiam relację z samą sobą. Dzielenie się tym, co mi pomogło i co mnie nadal wspiera stało się moim życiowym zadaniem.

Nazwałam siebie „położną” dzieci wewnętrznych, bo tak jak położna wspiera, ale nie rodzi za nikogo, tak ja jestem obok, wspieram swoją obecnością, wiedzą i doświadczeniem, dodaję otuchy, wiary we własne siły, podpowiadam i pokazuję jak poprzez uważne wsłuchanie się w emocje i ciało, „urodzić” nową, czułą, wypełnioną miłością relację ze swoim dzieckiem wewnętrznym i jak dzięki temu odzyskać głęboki kontakt ze sobą, ze swoim własnym wewnętrznym kompasem. Pomagam dotrzeć do wewnętrznej prawdy, by żyć w zgodzie ze sobą i ze swojej wewnętrznej mocy.

Zapraszam na mój kanał na Youtube – https://www.youtube.com/user/MagdalenaSzpilka

Wielu z nas przeżyło nieprzyjemne sytuacje w dzieciństwie, gdy zabrakło akceptującej, kochającej obecności drugiego człowieka, gdy było się zostawionym samemu sobie z trudnymi emocjami i przeżyciami. Gdy tę lukę teraz jako dorośli wypełniamy poprzez obecność z tym małym dzieckiem w nas i współodczuwanie z nim, odbudowujemy wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, akceptację dla samego siebie, miłość wobec siebie i poczucie wartości.

Towarzysząc drugiej osobie dzielę się moim Szpilkowym podejściem, które wypracowałam w trakcie mojego własnego procesu, a które wspiera w wypełnianiu luk z dzieciństwa oraz w udrożnieniu tego, co zostało w dziecięcym ciele zablokowane. Pomaga ono wnieść czuciowo to czego zabrakło oraz uwolnić emocje i reakcje, które zostały stłamszone w dzieciństwie, co ma wpływ na teraźniejsze życie. Podejście to pomaga ponadto odkryć i uwolnić nieaktualne, wpisane w podświadomość interpretacje i przekonania, które blokują miłość do siebie i sprawczość oraz przywraca wewnętrzne wiedzenie i pogłębia intuicję. Dzięki temu pojawia się przestrzeń na zastąpienie wyuczonych nieświadomych schematów, nowymi, wspierającymi postawami, byciem i działaniem w zgodzie ze sobą, w spójności z własnym wewnętrznym autorytetem.

W trakcie spotkań indywidualnych i grupowych modeluję mój autorski sposób procesowania emocji i reakcji emocjonalnych „Podwójna spirala”. Jest to swoista komunikacja wewnętrzna, która prowadzi do nawiązania głębokiej i stabilnej relacji z dzieckiem wewnętrznym. Dzięki niej następuje zintegrowanie pogubionych i wypartych części siebie, zwrócenie sobie poczucia bezpieczeństwa, zwrócenie sobie mocy ukrytej do tej pory w cieniu, uświadomienie sobie i życie ze swojej unikatowej wrodzonej natury, odzyskanie spójności pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem oraz harmonia pomiędzy żeńską i męską energią.

* * *

Wiedza i doświadczenie, którymi dzielę się w nagraniach, postach oraz na sesjach i warsztatach są wynikiem mojej własnej drogi życiowej. Mają one na celu zainspirowanie i wsparcie innych osób w procesie powrotu do autentycznego siebie. W przypadku symptomów fizycznych posługuję się wiedzą Germańskiej Nowej Medycyny, by odszukać ich komponenty emocjonalne.

Posiadam certyfikaty takich metod alternatywnych jak EFT-Emotional Freedom Techniques, META-Health/META-Medicine, Matrix Reimprinting, Access Consiousness, Theta Healing, Reiki. Przeszłam intensywny proces pracy z arkuszami Radykalnego Wybaczania, uczestniczyłam w warsztatach The School of the Work Byron Katie, Drama Therapy, Ho’oponopono wg Morrnah Simeony, Ustawienia Systemowe wg Berta Hellingera, szkoleniu Caroline Marcolin z zakresu zdrowia psychicznego wg Germańskiej Nowej Medycyny oraz kursie 5 Praw Natury „Konstelacje schizofreniczne –
zaburzenia psychiczne w interpretacji dr Ryke Geerda Hamera” u Moniki Stawickiej. Wielokrotnie uczestniczyłam w Tańcu 5 Rytmów Gabrielle Roth – zajęciach prowadzonych przez Sherron St Clair. Ukończyłam kurs Unraveling the Mystery of Memory in the Treatment of Trauma z Peterem Levine i Diane Poole Heller oraz kurs Somatic Experiencing, Step by Step: Master the body-oriented approach to trauma and stress disorders z Peterem Levine, a także uczestniczyłam w 5-modułowym NICABM’s Advanced Master Program on the Treatment of Trauma. Przeszłam kurs „Uzdrawiania Matczynej Rany” u Bethany Webster oraz coaching powrotu do prawdziwego Ja z Susanne Billander, jak również korzystam z programów coachingowych oferowanych przez Joanna Lindenbaum.

Przytulam ciepło,

Magdalena